Миротин
Церква Св. Арх. Михайла 1873
Фото 3. 10. 2015, Сергій Трохимець.
Збережена сьогодні дерев"яна церква разом з прибудованою дерев'яною дзвіницею зведена в селі Глупанин у 1873 році коштом місцевих парафіян. Оскільки копії метричних книг зберігаються з 1769 року, то можна вважати, що церкву збудували замість попередньої дерев"яної церкви. Належить до УПЦ МП.

У 1968 році село Глупанин, на території якого власне і була розташована церква, було приєднано до села Миротин. Тому сьогодні Миротин складається з двох частин: західної і східної. Дерев'яна церква збереглася у північній стороні західної частини Миротина, на захід від головної дороги, при забудові, на рівній ділянці. Тридільна святиня, видовжена в плані.

При вівтарі з обидвох сторін прибудовані ризниці. До бабинця з заходу прибудували ширшу прямокутну вежу-дзвіницю(?), до якої по осі прилягає великий рівноширокий присінок. Цікаво, що в даному випадку на вежі нема голосникових отворів, які характерні для дзвіниці, а тільки два вікна + вежа чомусь не є вищою за верх над навою. Усі вікна в стінах церкви замінили пластиковими. Окремо стоячої дзвіниці нема.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Здолбунівський
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото 3. 10. 2015, Сергій Трохимець.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор