Корнин
Церква Св. Миколи кін. XVII - поч. XVIII ст.
Церква на карті.   Фото 1.05.2015, Сергій Трохимець.
Про дерев'яну церкву в селі Корнин в історичному довіднику про рік будови написано "коли і ким побудована, невідомо". Зустрічаються датування кінця XVII - початку XVIII ст., або кінець XVIII ст. Тепер церквою користується УПЦ Київського Патріархату.

Стоїть в центрі села, біля роздоріжжя. Тридільна, одноверха, на кам'яному фундаменті. Бабинець і нава практично однакової ширини, вівтар трохи вужчий від нави. До бабинця по осі церкви прибудували мурований(?) рівноширокий ганок, до вівтаря з півночі і півдня - захристії (північна виглядає новою, мурованою). Стіни церкви шальовані вертикально дошками.

Ліхтар з маківкою вінчає шоломову баню, яка опирається на світловий восьмерик. Частину вікон у стінах церкви замінили пластиковими. На захід від церкви розташована дерев'яна дзвіниця на два яруси. Збудована у 1867 році коштом парафіян. У ній висіло чотири дзвони.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Фото 1.05.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор