Городище
Церква Св. Дмитра 1757
Церква на карті.   Фото 17.08.2015, Сергій Трохимець.
Збережена дерев'яна церква в Городищі постала у 1757 році коштом парафіян. Ремонтована у 1865 році. Була філіяльною парафіяльної церкви в селі Великий Житин. Церквою користується громада УПЦ Московського Патріархату.

Розташована посеред села, біля забудови, недалеко від ставка, на пагорбі в оточенні дерев. Тризрубна триверха церква, в якої з півдня до нави і з заходу до бабинця прибудовані присінки. Їх зовнішні стіни виглядають як тиньковані розчином (можливо, стіни муровані). Інші стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами, восьмерик нави оббили пластиком.

Практично всі вікна у стінах церкви замінені пластиковими. Дахи новофарбовані, верх нави і всі три маківки оббиті булатом. Цікаво, до вівтаря немає жодних прибудов. На південний захід від церкви стоїть двоярусна мурована(?) дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З іншої сторони.  Фото 17.08.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор