Батьків
Церква Преображення Господнього 1921
Давніша парафіяльна дерев'яна церква в цьому селі постала у 1745 році. Ремонтована у 1874 році. Тоді до церкви добудували чотириярусну дерев'яну дзвіницю. Церква знищена російським військом у 1920 році.

За повідомленням дослідника дерев'яної сакральної архітектури Василя Слободяна, нова дерев'яна церква, яка збереглася сьогодні, зведена у 1921 році. Цікаво, що на військовій топографічній карті з 1923 року в селі церква не позначена, тільки каплиця на березі ставу (на її місці сьогодні встановлений пам'ятний обеліск). В наш час святиня в користуванні православної громади КП.

Церква стоїть в центрі Батькова, на рівній великій ділянці. Тридільна, одноверха, в якої квадратова нава ширша від квадратових однакових розмірів бабинця і вівтаря. До вівтаря з півночі прибудована маленька ризниця, а в західній стіні нави є бічний вхід. Невеликий присінок прибудований по осі церкви до бабинця.

Зовнішні стіни церкви давніше оббиті пластиком, дахи пофарбовані. Дерев'яна двоярусна дзвіниця, ремонтована аналогічно церкві, розташовується з південного заходу від неї.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 13. 03. 2016.
Радивилівський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор