Протеси
Церква Св. Арх. Михайла 1891
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Дерев`яна церква зведена у 1891 р., очевидно, на місці попередньої. До 1939 р. покровителем церкви був Казимир князь Чарторийський з Журавна. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на схилі південної частини села, близько дороги, нижче цвинтара. За конструкцією хрещата в плані одноверха. Прямокутний в плані вівтар, рівноширока квадратова нава і також прямокутний бабинець розташовані по осі схід-захід. Нава з півночі та півдня має прибудовані бокові рамена, а вівтар - ризниці. Профільовані випусти вінців зрубів підтримують піддашшя.

Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Під стінами опасання, обабіч вхідних дверей висять великі зображення святих. Середхрестя нави на четверику завершує світловий восьмерик, вкритий наметовим верхом з ліхтарем і маківкою. Менші ліхтарі з маківками вінчають дахи бабинця, бокових рамен і вівтаря. Трохи нижче від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця, завершена пірамідальним дахом з ліхтарем і маківкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор