Погорільці
Церква Св. Параскеви 1764
Церква на карті.  Фото 20. 06. 2008
Церква збудована у 1764 році (за іншими даними у 1775 р.) коштом добровільних пожертв парафіян. Очевидно, зазнала перебудови. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована в селі, при дорозі, біля нової мурованої церкви. Будівля розмірами 15 м. х 6 м. складається з квадратового зрубу нави, до якого зі сходу і заходу прилягають відповідно вівтар та бабинець. До вівтаря зі сходу прибудували рівношироку захристію, а з півночі - велику муровану ризницю. Церква оточена піддашшям на профільованих випустах зрубу.

Його бруси підопасання оббиті пресованим картоном, стіни надопасання - шальовані гонтами. Наву на світловому восьмерику завершує наметовий верх з одним заломом, увінчаний високим ліхтарем і маківкою. В інтер'єрі церкви (станом на кінець 1990-х рр.) знаходився маленький різьблений і золочений іконостас XVIII-XIX ст. Дзвіниця мурована стінового типу надбрамна з трьома дзвонами. На прицерковній території збереглися декілька старих кам'яних хрестів.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
А це середина 1970-х рр.  Фото В. Каринский (г. Москва)
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд в період 1941-1943 рр.  Фото з www.ebay.ch
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор