Плав'я
Церква Свв. Ап. Петра і Павла 1905
Церква на карті.  Фото 21. 06. 2011
У південній частині Плав'єго (низавають Вандрусівка), також на хребті, поблизу дороги, біля цвинтаря стоїть ще одна дерев'яна церква, яку збудували у той же час , що й церкву в північній частині села і освятили під титулом Чуда Святого Архистратига Михайла.

На шальованому дошками одному з випустів вінців зрубу бабинця, ліворуч західних дверей читаємо на таблиці: "СЕЙ ХРАМ БОЖИЙ збудував за старанєм о. Николи Левицкого і парохіян : Йосифа Бенькаловича і Михайла Волошина провізорів церковних, та Василя Улича і Петра Федьковича комітетових і всіх парохіян тут. церкви в Плавю Вандрусівці р. Б. 1905. будівничий Дмитро Комар з Ціневи".

На відміну від іншої церкви цього села, храм у Вандрусівці хрестовий у плані, одноверхий. З обидвох сторін великого гранчастої форми вівтаря прибудовані ризниці, до бабинця від заходу - присінок з надбудовою на другому поверсі. Церква має піддашя, яке опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни під опасанням вертикально шальовані дошками, а ось над опасанням після ремонту оббили пластиковою вагонкою.

У стінах великі вікна арочної та круглої форми. У західній стіні південного крила нави є недіючі двері. Середхрестя нави завершує низький світловий восьмерик, накритий восьмибічним наметом з ліхтарем та маківкою. Такі ж ліхтарі з маківками увінчують гребені дахів над вівтарем, бічними крилами нави і бабинцем.

У західному напрямі трохи віддалено від церкви стоїть дерев'яна квадратова у плані триярусна дзвіниця (третій ярус оббитий бляхою), накрита шестибічним наметовим дахом з маківкою. Цікаво, що в обидвох дзвіницях у селі голосникові отвори на третьому ярусі захищені зовні дерев'яними віконницями.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вид на церкву здалеку. 1977 рік.  Фото Сергія Микулича з www.1ua.com.ua
Вид на іконостас. Фото Карела Кучі (Чехія), травень 2006 року.
Дзвіниця і церква до 1939 року.  Фото від Robert Erik з www.facebook.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор