Нижнє Синьовидне
Церква Успіння Пр. Богородиці 1903
Церква на карті.  Фото 19. 03. 2012
Дерев`яна церква - пам'ятка архітектури національного значення, стоїть у північній частині села, біля вулиці. Хрещата в плані одноверха деревяна будівля, опоясана піддашшям, яке навколо бабинця переходить у широке опасання, яку підтримують різьблені стовпи. До вівтаря гранчастої форми з півночі прибудована ризниця.

Кидаються у вічі великі випусти вінців зрубу бічних крил нави. У північному крилі є бічний вхід до церкви. На південній стіні бабинця розміщені дві пам'ятні таблиці, одну з яких встановили "в честь святкування 200-ліття зведення храму Успення Пресвятої Богородиці 1803 (???) - 2003 р.Б". Наву на четверику завершує світловий восьмерик, накритий високим наметовим верхом з ліхтарем та маківкою. Гребені дахів вівтаря, бічних крил нави і бабинця завершують ажурні ліхтарики з маківками.

Очевидно, в кінці 2000-х рр. стіни церкви почали оббивати дерев'яною вагонкою. Станом на березень 2012 р. не оббитими залишилися стіни підопасання бічних крил нави, вівтаря, а також стіни ризниці. Обабіч головних вхідних дверей до церкви побачите великі образи прикрашені вишитими рушниками, а в кутку церковного подвір`я притулилася дерев'яна триярусна дзвіниця накрита наметовим дахом, фарбована у коричневий та блакитний.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до ремонту.  Фото 14. 05. 2007
Іконостас. Фото 13. 09. 2008, Олексій Хребтієвський
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор