Муроване
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1888
Церква на карті.  Фото 12. 02. 2008
Церква в Мурованому стоїть на підвищенні, неподалік школи і головної вулиці. Зведена у 1888 році. Хрещата в плані, одноверха будівля оточена широким піддашшям, яке з південної і західної сторін церкви опирається на дерев`яні стовпи. Гребені двосхилих дахів завершені ліхтарями з маківками. Оригінальні вікна церкви витягнуті по висоті майже до карнизу.

До північної стіни вівтаря прибудована ризниця, а біля східної - розташована могила о.Николая Честинського, який у сер. XIX ст. 22 роки був парохом церков Мурованого (Ляшок-Мурованих), Сорок-Львівських і Гамаліївки (Жидятич). Біля стін храму, поряд з ялинками, ще стояла Різдвяна шопка. Поруч церкви розташований великий цвинтар. За словами однієї з місцевих мешканок, на поч. 2000-х рр. церкву зовні та всередині повністю відремонтували.

Від колишнього зовнішнього вигляду святині нічого не залишилося. У даному випадку особливо звертає увагу облаштування стін дерев`яними декоративними елементами. Всередині, як сказала вище згадана мешканка Мурованого, образи намалювали на стінах, а старі познімали і невідомо що з ними сталося.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Пустомитівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Скріншот з відео (2016 р.) з www.youtube.com