Мости
Церква Св. Арх. Михайла 1947
Церква на карті.   Фото 7.05.2008.
У Мостах в 1801 році існувала дерев`яна церква. Не відомо, що з нею сталося, але через 104 роки на її місці поставили нову, теж дерев`яну, яка була знищена пожежею у 1944 році. Після війни, у 1947 році, її відбудували мешканці села під наглядом майстра Івана Колесниківа з сусіднього села Поляна. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться в кінці вулиці північної частини села, біля валу лівого берега Дністра. Тризрубна безверха церква на бетонному фундаменті. Складається з вівтаря гранчастої форми, який орієнтований на захід, а не на схід, ширшої нави і вужчого бабинця. Головний вхід до церкви в його східній стіні (зі сторони вулиці), бічний розташований в південній стіні нави. До вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці.

По останньому ремонті стіни церкви повністю оббили пластиком. Цікаво, що нечисленні віконечка в церкві знаходяться чомусь не посередині стін, а вгорі, під дахом. Вівтар і нава вкриті багатосхилими дахами, бабинець - двосхилим. Гребінь даху над навою вінчає восьмибічний ліхтар з маківкою. На прицерковній території збереглися декілька надгробних памятників.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Городоцький
район
___

Львівська
область
___

Вид на фрагмент іконостасу.  З "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор