Межиріччя
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1812 (1880)
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Церква зведена у 1812 році, відновлена у 1931 році. До 1939 року її покровителькою була Тереза княгиня Любомирська з м.Кракова. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована у центрі села, при дорозі, на південь від нової мурованої. Тризрубна безверха латинізованого типу церква. До ширшої квадратової в плані нави зі сходу прилягає вужчий вівтар з прибудованою рівноширокою захристією, а з заходу - бабинець, перед входом до якого на стільцях поставлені два ангелики. Оперте на випусти вінців зрубів піддашшя, що опоясує церкву, при західній стіні бабинця розриває двосхилий дашок.

Відкриті бруси зрубу підкреслюють стіни підопасання, а стіни надопасання - шальовані вертикально дошками і лиштвами. Церква вкрита двосхилими дахами (над навою вищий), гребені яких вінчають маківки на ліхтарях (над навою більший ліхтар). На південь від церкви знаходиться дерев`яна одноярусна дзвіниця, накрита пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор