Лисків
Церква Св. Арх. Михайла 1901
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Церква збудована у 1901 році (про це свідчать накладні цифри над вікнами північної стіни бабинця) за проектом архітектора М. Голейка. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на схилі південної околиці села, на цвинтарі. Вівтар церкви гранчастої форми з прибудованими ризницями орієнтований на південь. До нього з півночі прилягає квадратова в плані нава з укороченими боковими раменами, а до нави також з півночі - бабинець. Будівлю опоясує піддашшя на випустах вінців зрубів, низ якого шальований дошками. Над входом до бабинця піддашшя розриває двосхилий дашок на деревяних профільованих стовпах. Стіни підопасання переважно шальовані вертикально дошками по брусах зрубу, надопасання - вертикально шальовані дошками і лиштвами.

Середхрестя нави на світловому восьмерику вкрите наметовим верхом з ліхтарем і маківкою. Такі самі ліхтарі з маківками вінчають двосхилі дахи бабинця і бокових рамен, а також багатосхилий дах вівтаря. На північ від церкви, біля огорожі, стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом з маківкою. На другий ярус має зовнішній вхід.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор