Лубнівка
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1768
Церква на карті.   Фото 21.03.2011.
Існуюча дерев'яна церква збудована у 1768 році коштом домінії, як свідчить різьблений напис на одвірку головного входу (в перекладі): "Року Божого 1768 місяця травня дня 10".

Святиня розташована біля центру маленької Лубнівки, на схилі узгір'я. Будівля компактних розмірів, тризрубна, одноверха. До північної стіни вівтаря прибудували велику ризницю. Бабинець малий і низький, без вікон, його накриває стрімкий трисхилий дах. Посередині стін нави, з обидвох сторін є вертикальний брус для зміцнення конструкції церкви. Святиня оточена піддашям.

Покриття стін традиційне - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Двері до церкви старі, невисокі, з широкими одвірками, ліворуч і праворуч них бачив новомальовані образи. Низький восьмерик нави завершує баня з ліхтарем і маківкою. На захід від церкви стоїть дерев'яна двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом, а на північ - цвинтар.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор