Ліс (Криничка)
Церква Свв. Мучеників Макавейських 1852
Церква на карті.  Фото 27. 09. 2019.
Зведена у 1852 році, очевидно, з давнішої каплиці, збудованої у кінці XVIII ст. За легендою, на місці де стоїть дерев`яна церковця, не раз з`являлася ікона Пр. Богородиці, яка немов захистила поселення від знищення. Відновлена у 1890 році. Закрита у 1960-х рр., адже більшість мешканців виселили у зв'язку з початком розробки сірчаного кар'єру.

Нечисленні мешканці, які повернулися, на початку 1990-х рр. відновили церковцю. Свій хутір вони називають по старому - Криничка. Вшановуючи братів мучеників Макавейських, які походять з Кринички, 2007 року в середині серпня сюди відбулася 9-та проща католицької Традиції (т.зв. Традиційної греко-католицької церкви, яку очолює скандально відомий о. Василь Ковпак). Церква-каплиця в користуванні громади(?).

Розташована за 3 км. на північ від траси до Краковця і пів кілометра на схід від останніх будівель хутора, в оточенні дерев. Безверха дводільна церковця хатнього типу - єдиний його представник на Львівщині! Складається з прямокутної в плані нави, до якої зі сходу прилягає вужчий маленький вівтар, а з заходу - також вужчий присінок.

Будівля має піддашшя на приставних кронштейнах (під ним, біля вхідних дверей до присінку висить дзвін). Стіни церковці шальовані вертикально дошками і лиштвами. Нава вкрита чотирисхилим дахом, гребінь якого вінчають три цибулясті маківки. Біля церкви є джерело і каплиця над ним. Дзвіниця була відсутня, поки в 2010-х роках(?) не збудували нову муровану.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас. Фото 14. 08. 2018, автор - Ірина з www.plus.google.com.
Попередній вигляд. Фото 12. 06. 2007.
Всередині каплиці, збудованої навколо кринички. Розташована біля церкви. Фото 27.09.2019.