Купче
Церква Різдва Пр. Богородиці 1960
Церква на карті.   Фото 18.11.2008.
Попередню деревяну церкву збудував у 1919 році майстер Семен Куцко. За повідомленням його онуки, п. Уляни Гаран, будівничий поставив церкву не на місці знищеної в першу світову війну, а трохи ближче до переду. Церква згоріла в травні 1957 р.

За три роки по тому, в 1960 р., мешканці села на збереженому фундаменті звели існуючу деревяну церкву, за конструкцією і виглядом аналогічно до попередньої, під керівництвом і участю майстра Семена Куцка (1886 - 1969). Пізніше церкву оббили плитами з шиферу і потинькували. Існуюча деревяна дзвіниця збережена ще від церкви, яка стояла до першої світової війни. Існуюча церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована біля центру села, на рівній ділянці, над берегом Західного Бугу, позаду сільради. Маленька однодільна безверха будівля, складається з прямокутного в плані об'єму нави та вівтаря, до якого зі сходу прибудована рівноширока захристія. Нава з півдня має невелику прибудову, а з заходу - вужчий присінок. Стіни будівлі (крім присінку) тиньковані розчином (як, наприклад, стіни церкви в селі Богутин).

Нава та вівтар вкриті спільним трисхилим дахом, гребінь якого вінчає восьмибічний ліхтар з маківкою. На захід від церкви знаходиться дерев`яна двоярусна квадратова дзвіниця, накрита наметовим дахом. З півночі стіну першого ярусу покрили металевими листами, частину дахів пофарбували.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор