Красносільці
Церква Воздвиження Чесного Хреста XVII ст.
Церква на карті.  Теперішній вигляд.  Фото 2010 р., Влад Гуменюк з www.panoramio.com
За переказами церква в Красносільцях збудована у XVII ст. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква у користуванні громади(?).

Розташована в селі, при дорозі, на старому цвинтарі. Видовжена в плані, одноверха. До центрального зрубу нави зі сходу прилягає вужчий зруб вівтаря з рівноширокою мурованою захристією, а з заходу - також вужчий бабинець з рівношироким деревяним присінком. До вівтаря з півночі прибудована деревяна ризниця.

Бабинець, нава та вівтар з півночі та півдня оточені піддашшям на фігурних випустах вінців зрубів. Стіни церкви вертикально шальовані дошками. Наву завершує низький сліпий восьмерик, вкритий великою шоломовою банею, увінчаною прозорим ліхтарем та маківкою. На північ від церкви знаходиться деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, накрита наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Вигляд 9. 07. 2007
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор