Городківка
Церква Преображення Господнього 1923
Церква на карті.   Фото 29.10.2009.
Відомо, що у 1872 р. мешканці села власним коштом виставили літургійну каплицю. У 1923 р. на її місці звели існуючу  дерев`яну церкву, яка з 1961 по 1989 р. стояла закритою, мешканці не дозволили перетворити її на склад.

Храм розташований у центрі села, при дорозі. Хрещатий у плані, одноверхий. Цікаво, що будівля є незначно піднята над рівнем землі і оперта на камені. Очевидно, до цього спонукав високий рівень грунтової води. До вівтаря гранчастої форми з півночі та півдня прибудовані ризниці. Церква має піддашшя, стіни під яким складаються з відкритих брусів зрубу, вище (до рівня даху) - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Від заходу до бабинця прибудований рівноширокий зашклений ганок, накритий двосхилим дахом.

Мені сподобалися розрізи його вікон, які ще й підкреслені білим кольором. До ганку ведуть двоє дверей, крім них є додатковий вхід у західній стіні південного крила нави. Біля цього входу, на стіні бабинця, розташували велике, мальоване розп`яття, прикрашене вишитим рушником. Середхрестя нави завершує світловий восьмерик, стіни якого наново оббили вже металізованою бляхою, накритий невеликою банею з ліхтарем і маківкою. На гребенях усіх дахів влаштовані маківки.

Як видно, мешканці Городківки частково оновили покриття церкви. На північний захід розташована, очевидно, цегляна двоярусна дзвінниця. На початку 1990-х рр. на її місці стояла одноярусна дерев`яна, яку, мабуть, розібрали. Від старої дзвінниці новій залишилася тільки форма даху. На подвір`ї розташовані декілька хрестів, а також фігура Матері Божої на південь від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна