Глиниці
Церква Зачаття Св. Івана Хрестителя 1821
Церква на карті.  Реставрація церкви. Фото 16. 09. 2018, Назар Ланько.
Найдавніші відомості про місцевий храм походять з 1510 року. Існуюча будівля, згідно напису на одвірках південних дверей в наву, збудована 16 квітня 1689 року. Після пожежі відбудована у 1821 році. Наступний значний ремонт проведено в кінці 1920-х рр. Ворстаннє зовні повністю відремонтована перед 2016 роком. Проте вже в 2018 році розпочали реставрацію церкви з поверненням її первісних форм. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в північній частині Глиниць, при дорозі до Мостиськ, на низькому підвищенні. Будівля тризрубна, одноверха. Її нава, до якої існує вхід з півдня, очевидно, була перебудована, якщо дивитися на несиметричні форми. До нави зі сходу прилягає вужчий вівтар гранчастої форми, при його північній і південній стінах прибудовані ризниці (північна більша), з заходу - вужчий прямокутний бабинець, який при розбудові поглинув зашклений ганок.

Стіни нави, бабинця (крім з заходу) і східна стіна вівтаря має піддашшя. Стіни церкви оббиті деревяною вагонкою. Двосхилий ломаний дах нави завершує на світловому восьмерику шоломова баня з ліхтарем і маківкою. Гребені багатосхилого даху вівтаря і двосхилого бабинця вінчають менші ліхтарі з маківками. Церкву почали реставрувати в 2018 році - її зробили коротшою, ліхтар, верх і дах нави покрили мідною бляхою, далі планують перекривати дах бабинця.

На південний захід від церкви збереглася стара деревяна квадратова зведена в 1920-х рр. дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом. На північ від неї парафіяни звели муровану триярусну дзвіницю, завершену аналогічно церкві. Чотири однакових двосхилих дахи, в місці сполучення яких влаштований ліхтар з маківкою, опираються на дві стіни, утворюючи накриття на вхідною брамою на прицерковну територію.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
Р. Кураш, В.Слободян, І.Чорновол "Каталог пам'яток історії та культури Яворівського району Львівської обл.". Дрогобич-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Яворівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до ремонту.  Фото 28. 03. 2008.
Недавно відремонтована церква. Фото 11. 09. 2018, авт. - Klymenkoy з www.ru.wikipediua.org.