Раковець
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1904
Церква на карті.   Фото 22. 06. 2014, Ігор Пунда.
У XVII ст. в Раковці існувала церква під титулом Святого Миколи. Відомо, церква, яка стояла в 1783 році, містилася приблизно посередині між сучасною церквою і цвинтарем. Попередня до існуючої парафіяльна дерев’яна церква походила з 1812 року. Нова церква, також з дерева, постала в Раківці у 1904 році і була посвячена під титулом Воздвиження.

Село було практично повністю знищене під час Першої світової війни, проте невідомо, чи була пошкоджена церква. Також невідомо чи була вона чинною в радянський період. Сьогодні в користуванні греко-католицької громади. Церкву пропонували внести до Реєстру пам’яток культурної спадщини місцевого значення.

Розташовується на північний захід від центру села, на рівній ділянці, біля забудови. Типова одноверха, яка утворює хрест в плані церква, вівтар якої чомусь орієнтований до півночі. Зі сходу і заходу до вівтаря гранчастої форми прилягають невеликі ризниці. Головний вхід до церкви через прибудований до бабинця присінок. Також є бічні двері у довших стінах нави.

Стіни присінку, а також частково над опасанням оббили пластиком, стіни над опасанням вівтаря під бляхою, тільки стіни під опасанням зберегли - вони складаються з відкритих фарбованих брусів зрубів. З південного заходу від церкви збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Богородчанський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочолий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор