Новий Мізунь
Церква Успіння Пр. Богородиці 1908
Колишня каплиця зведена в 1908 році для німецьких католиків колоністів. По другій світовій війні зачинена. Діюча з початку 1990-х рр. В 2008 р. святкували століття церкви. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УАПЦ.

В північно східній частині Нового Мізуня, біля роздоріжжя, на схилі, розташована невелика церква. Констукція опирається на кам'яний підмурівок. Дводільна будівля, в якої маленький гранчастої форми вівтар орієнтований на північний захід. До вівтаря з заходу прибудована маленька ризниця.

По осі церкви до вівтаря з південного сходу прилягає трохи ширша наближена до квадрату нава, до якої прибудований вужчий прямокутний присінок. Стіни церкви оббили горизонтально пластиком. Головний фасад будівлі підкреслює чотирибічна вежа з дзвіницею на другому ярусі, яку вкриває шпиль увінчаний хрестом. Сучасна квадратова в плані деревяна двоярусна дзвіниця, вкрита чотирисхилим дахом, стоїть з півдня від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Долинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.  Фото 30. 09. 2016, з www.pravoslavie.if.ua