Куропатники
Церква Св. Параскеви 1888
Церква збудована в 1888 році (за іншими даними - в 1882 р.). До другої світової війни була парафіяльною. Після того, як за 140 м. на схід збудували новий мурований храм, стара церква не діюча. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Знаходиться в центральній частині Куропатник, при дорозі, на невеликій ділянці оточеній деревами. Будівля хрещата в плані, одноверха. Основу плану складає квадратова нава, яку завершує світловий восьмерик, вкритий низькою банею з ліхтарем і маківкою. Зі сходу до нави прилягає трохи вужчий квадратовий в плані вівтар з прибудованими ризницями, вкритий трисхилим дахом. З заходу прилягає також вужчий прямокутний бабинець, вкритий як і вівтар трисхилим дахом. По осі церкви до нього прибудований вужчий прямокутний присінок. З півночі і півдня при наві існують прямокутні бічні рамена, вкриті двосхилими причілковими дахами.

Церкву оточує піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни під опасанням і ризниць з відкритого зрубу, над опасанням - оббиті бляхою, стіни присінку шальовані вертикально дошками і лиштвами. У південній стіні південного рамена існує бічний вхід. Гребені дахів бабинця, бічних реман і вівтаря вінчають грушасті маківки. На захід від церкви збереглася деревяна квадратова в плані одноярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим верхом.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Галицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

План церкви у 2001 р. Фото з www.info-library.com.ua.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор