Креховичі
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1842
Креховицька церква під титулом Успіння згадана найраніше у XVII ст. Там, де стоїть сучасна церква з дерева, давніше існувала її попередниця, також дерев'яна, яка постала на початку XVIII ст. Нова церква, яку сьогодні використовує для богослужінь греко-католицька громада села, збудована у 1842 році. Тоді була парафіяльною. В наш час церква під титулом Благовіщення є у переліку пам'яток архітектури місцевого значення.

Церкву побачите посеред південної частини села, на цвинтарі. Доволі довга святиня з короткими гранчастими в плані бічними раменами і одним верхом. Бабинець давніше був розбудований, а захристія розташована під спільним дахом вівтаря. Під час останнього зовнішнього ремонту стіни над опасанням оббили пластиковою вагонкою, частину дахів, восьмерик і верх покрили металізованою бляхою, встановили кондиціонери.

Оригінальними зберегли стіни під опасаннм з відкритих брусів зрубів, а також вхідні металеві двері. З північного заходу від церкви стоїть дерев'яна триярусна дзвіниця, стіни якої також під пластиком.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор