Будзин
Церква Св. Дмитра 1869 (1992?)
Невелика дерев'яна церква, яка існує сьогодні в Будзині, перша в історії села, збудована 1869 року. Була філіяльною парафіяльної церкви в селі Делева. В кінці 1980-х на початку 1990-х років зовнішні стіни були частково оббиті бляхою.

За іншими даними, церкву звели щойно в 1990-1992 роках (чи відбудували?). Церква - пам'ятка архітектури місцевого значення (охоронний № 1014-М). У використанні громади УПЦ КП(?)

Церква стоїть майже посеред села, біля роздоріжжя і житлової забудови, поруч лівого берега річки Будзин, на невеликій ділянці з ухилом. Вівтар церкви орієнтований до південного сходу. До нього з півночі прибудована ризниця. Крім вівтаря, церква має також наву і бабинець, які однакової ширини.

При повздовжних стінах церкви влаштували невелике піддашшя на приставних кронштейнах. Стіни церкви ошальовані дерев'яною вагонкою. По ремонті гребінь спільного даху бабинця, нави і вівтаря вінчає одна велика маківка і дві менших. На захід від церкви існує невелика мурована дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тлумацький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Іконостас церкви.  Фото 16. 08. 2014, з www.pravoslavie.if.ua