Білі Ослави
Церква Св. Дмитра 1835
Церква на карті.   Фото 17.11.2013, Володимир Дідик.
Існуюча долішня деревяна церква зведена в 1835 році. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Білі Ослави настільки великі, що в селі неможливо щоб була тільки одна церква! Зараз мова про ту, що молодша за віком. Знаходиться при дорозі, недалеко повороту до с. Заріччя, близько річки Ослава Біла. Приземиста, хрещата в плані одноверха будівля. До її квадратової нави з усіх сторін прилягають вужчі, наближені до квадрату в плані: зі сходу - вівтар з прибудованою з півночі ризницею, з півночі і півдня - бічні рамена нави, з заходу - бабинець, до якого по осі прибудований вужчий присінок.

Оточує церкву піддашшя. Стіни під опасанням шальовані вертикально деревяною вагонкою, над опасанням оббиті бляхою. Маленькі квадратові віконечка замінили пластиковими. Світловий восьмерик на середхресті нави вкритий низьким наметовим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою. З південного сходу від церкви збереглася деревяна квадратова в плані двоярусна дзвіниця, ймовірно, перебудована.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор