Чорний Острів
Церква Св. Миколи поч. ХХ ст.
Церква на карті.   Фото 10.02.2009.
Церква-каплиця Перенесення мощів Св. Миколи збудована, на думку дослідника дерев`яних церков В. Слободяна, наприкінці XIX - початку XX ст. За словами однієї з місцевих мешканок, яка живе поблизу каплиці, її збудували мешканці західної частини Чорного Острова, щоб не ходити до церкви в долину. Раніше будівля була набагато менших розмірів (можливо, була однодільною), але потім її розбудували.

На початку 1950-х рр. каплицю закрили (до 1989 р.). Жінка згадує, що з дерев`яної церкви в центрі села, яку також зачинили, до каплиці перенесли на зберігання деякі цінні речі, щоб там їх не знищила волога. На початку 2000-х рр. зробили невеликий зовнішній ремонт каплиці. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована на рівній ділянці при дорозі у західній частині Чорного Острова. Будівля тризрубна одноверха, орієнтована вівтарем на південний схід. До центрального зрубу нави з півночі та півдня прилягають вужчі зруби відповідно бабинця та вівтаря. Вони вкриті двосхилими дахами, гребені яких вінчають маківки на чотирибічних ліхтарях. Таке саме завершення тільки більшого розміру завершує низький верх на четверику, поставленого на гребінь ломаного двосхилого даху нави. До четверика зі сторони схилів даху прилягають маленькі двосхилі дашки. Стіни церкви вертикально шальовані дошками. Крім входу до бабинця існує бічний у північній стіні нави.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор