Стара Жадова
Церква Різдва Пр.Богородиці / Ів.Хрестителя ХІХ ст.(?)
Церква на карті.   Фото 6. 10. 2018, Ігор Пунда.
Згідно переказів, на місці сучасної церкви з 1742 року існував чоловічий монастир. Пишуть, що одного разу після богослужіння один з монахів не загасив усі свічки і монастир повністю згорів (був дерев'яним?). Ніби за деякий час (на жаль, року не вказано) мешканці даної частини Старої Жадови на місці знищеного монастиря збудували дерев'яну церкву. Вказують, що церква не була довго чинною, адже комуністична влада зачинила її.

Можна припустити, що святиня постала найраніше наприкінці ХІХ століття. Совєтська влада наказала перетворити церкву на музей етнографії і художніх промислів, але цього так і не було здійснено. Ймовірно, на початку 1990-х років богослужіння у відремонтованій церкві відновили. Пишуть, що церква освячена на Різдва Пр. Богородиці, також є інформація про храмовий празник на Різдва Св. Івана Хрестителя. Не належить до пам"яток архітектури та й взагалі про неї майже ніде нема згадок.

Церкву побачите в південно західній (гірській) частині села (кут "Майдан"), біля цвинтаря, під лісом, на схилі. Тридільна одноверха святиня з ледь ширшою навою, має дві прибудови з півдня: до вівтаря - ризницю (муровану?), до бабинця - великий дерев'яний присінок. Звертають увагу вікна у двох рівнях в південній стіні нави. Хрести на маківках оригінальні. Під час останнього зовнішнього ремонту стіни церкви (окрім ризниці і восьмерика нави) оббили фальшбрусом (блок-хаузом). До ремонту стіни були лшальовані вертикально дошками і лиштвами. З півдня від церкви розташована дзвіниця.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сторожинецький
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор