Путила
Церква Св. Миколи 1885
Церква на карті.   Фото 7. 10. 2018, Ігор Пунда.
Ця дерев'яна церква постала 1885 року, хоча є помилкова інформація, що її зводили з 1871 до 1875 років. Пишуть, що церква постала на місці попередньої, також дерев'яної, яка стала замалою для путильчан. Також є інформація, що землю і чималу пожертву для будови святині надав відомий письменник Юрій Федькович. В совєтський період стіни і верхи церкви ще були покриті гонтами. Ймовірно, пізніше верхи покрили бляхою. У 2015 році святкували 130-ліття храму, повна назва якого "Святителя Миколая Чудотворця Мірлікійського". Пам'ятка архітектури національного значення.

Розташована в центрі Путили, через дорогу від цвинтаря, всього за 35 метрів від лівого берега річки Путилки. В плані церква хрещата, її бічні рамена нави мають зрізані кути. Вівтар також гранчастий в плані, має прибудовані симетрично ризниці. З заходу до бабинця прилягає невеликий дерев'яний присінок. Підвалини церкви по периметру захищені дашком, опираються на кам'яний фундамент.

Церкву завершують три стрімкі восьмибічні верхи. Хрести на маківках верхів сучасні. Стіни церкви оббиті вертикально дерев'яною вагонкою, восьмерики верхів - карбованою бляхою. З заходу від церкви після 2008 року до старої дерев'яної дзвіниці (будована в 1920 році) з обидвох боків зробили сучасні дерев'яні прибудови з аналогічним до дзвіниці завершенням - тепер це будівля, яка нагадує міні-церкву.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Путильський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид з півночі.  Фото 7. 10. 2018, Ігор Пунда.