Ломачинці
Церква Св. Арх. Михайла 1811
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 р., Ігор Пунда.
Попередня до сучасної невелика церковця у вигляді мазанки постала в Ломачинцях до 1760 року. Дерев'яна церква в Ломачинцях, яку побачите сьогодні, зведена з дубового і липового дерева в 1811 році (згідно вирізаної дати на дверях до вівтаря). За іншими даними це сталося в 1813 році, коли закінчили часткову перебудову верху церкви "під канони" і того ж року її освятили.

Сучасні форми отримала під час часткової перебудови в період румунської окупації (до цього верх нави завершував високий шпиль). На початку 1960-х років дахи церкви ще були покриті гонтами. Капітально ремонтована протягом 1964-1965 років. Ймовірно, до святкування 200-ліття церкви (в 2011 році?) її стіни і стіни дзвіниці наново фарбовані. Мабуть, церква, яка є пам'яткою архітектури місцевого значення, на сьогодні не є чинною, адже богослужіння проводять в новому храмі (почали будувати ще в 1930 році, продовжили в 1992 році).

Стара церква розташовується від разу з півночі від нового мурованого храму, посеред села, недалеко від школи. Церква тридільна одноверха. Серед її особливостей назвемо восьмибічну в плані наву, вівтар, який рівноширокий наві, а також ширшу добудову з заходу до бабинця, яку завершує ламаною форми чотирисхилий дах. Наву завершує масивний світловий ліхтар.

Струнких пропорцій дерев'яна триярусна дзвіниця збереглася з 1910 року (зведена коштом пана Матвія Крупенського) з південного заходу від церкви. З північно східної сторони від старої церкви стоїть велика мурована каплиця родини Крупенських з 1871 року. На прицерковній території побачите старі кам'яні хрести.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокирянський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Каплиця, дві церкви і дзвіниця.  Фото 27. 05. 2018 р., Ігор Пунда.
Прихожани з батюшкою біля церкви в 1960 році.  Фото з www.ukrkovcheg.org.ua