Хлівище
Церква Свв. Арх. Михайла і Гавриїла 1912
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Ця дерев"яна церква постала 1912 року коштом парафіян (не відомо чи до будови були причетні пани Гольднери, які мали в той час в селі маєток), ймовірно, на місці давнішої. Зведена на кам'яному фундаменті, стіни з ялинового дерева. Не відомо чи була чинною в совєтський період. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Стоїть посеред села, на терасі схилу. Церква хрещата в плані, завершена одним верхом на четверику середхрестя нави. Вкорочені бічні рамена нави гранчасті в плані, в північному є бічний вхід. Головний вхід з півдня через прибудований до бабинця ганок (другий вхід з заходу до бабинця). До речі, видно, що бабинець видовжили розбудовою. При південній стіні вівтаря є добудована ризниця.

Опасання, яке оточує церкву, підтримують профільовані випусти вінців зрубів і кронштейни. Вікна в стінах церкви вже пластикові, станом на 2018 рік церкву зовні поступово оновлюють сучасними матеріалами. З північного сходу від церкви збереглася невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця. На прицерковній території стоять хрести місцевим священикам і загиблим під час Першої світової мешканцям Хлівищ.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

З протилежної сторони.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор