Горбівці
Церква Св. Параскеви 1908
Церква на карті.   Фото 28. 05. 2018, Ігор Пунда.
Тривалий час мешканці цього села ходили до церкви в сусідньому селі Нижні Синівці. Щойно у 1847 році селяни з села Черепківка (ймовірно, мова про с. Черепківці, Глибоцького району) у зв'язку з побудовою нової мурованої церкви подарували мешканцям Горбівців стару дерев'яну церкву. Цього ж року її перевезли до Горбівців, де місцеві майстри на подарованому одним з селян грунті зібрали церкву.

Проте, в селі Черепківці нову церкву збудували щойно 1898 року, тому найбільш ймовірно, що непотрібну дерев"яну могли подарувати (або продати) горбівчанам у 1908 році (найчастіше пишуть що саме тоді постала церква). В совєтський період постійно чинна. Повністю ремонтована 1997 року. Пам'ятка архітектури місцевого значення. Громада УПЦ МП у 2015 році освятила мурований храм, тому з того часу давня церква постійно не чинна.

Церкву побачите біля цвинтаря і нового храму, біля центру Горбівців. Типова для Буковини тридільна хатнього типу святиня, яка опирається на кам'яний фундамент. Вхід до церкви з півдня через присінок. З цієї ж сторони до вівтаря прилягає ризниця. Гребінь спільного чотирисхилого даху вінчають три восьмибічні вежі. З південного заходу від церкви збереглася дерев'яна одноярусна дзвіниця. Близько від старої церкви зі східної сторони збудували нову муровану.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Глибоцький
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З іншого ракурсу.  Фото 2. 12. 2015, Іван Боднарюк з www.ok.ru