Чернівці
Церква Вознесіння Господнього XVII-XVIII ст.
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Дана церква збудована в кінці XVII на початку XVIII ст. в селі Гарячий Урбан (тепер частина обласного центру). Не один раз була перебудована. В совєтський період зовнішні стіни вівтарної частини були потиньковані розчином. В 1980-х роках у святині заборонили проводити богослужіння, адже будівлю передали "на баланс місцевого музею народної архітектури", який ніяк її не пристосував, тому церква почала занепадати. На початку 1990-х років (?) передали в користування релігійній громаді (яка конфесія?). Пам'ятка архітектури.

Розташовується в східній частині Чернівців, по вул. Бориспільська, 13, на невеликому цвинтарі. Одна з п'яти збережених на сьогодні в Чернівцях дерев"яних церков, збудованих до 1989 року і єдина серед них, яка немає точного року будови. Невеличких розмірів, звичайно, хатнього типу тридільна церковця, рівноширокі бабинець, нава і дещо вужчий вівтар якої вкриті спільним чотирисхилим дахом.

Єдина прибудова до церкви - зашклений ганок перед єдиним південним входом до бабинця, проте він непогано вписаний в ахітектуру святині і навіть додає її монолітним формам деякої різноманітності. Стіни зовні ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Звертають увагу три оригінальні хрести, які вінчають гребень даху церкви. Двоярусна муровано-дерев'яна дзвіниця стоїть зі сходу від церкви. Перший ярус був дерев'яним(?), який обмурували.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Чернівці
церкви
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Разом із дзвіницею.  Фото 27. 05. 2018 року, Ігор Пунда.