Брусниця
Церква Успіння Пр. Богородиці 1887
Церква на карті.   Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
За переказами, перша відома в історії села Барбівці (історична назва села, яку використовували до 1946 року) дерев"яна церква, постала, ймовірно, в XVII ст. на місці давнішої каплиці. Це була невеликих розмірів святиня (очевидно, мова про церкву т. зв. "хатнього типу"). Організовувати початок збірки коштів і матеріалів для будівництва нової дерев'яної церкви почали на початку 1870-х років. Крім грошей від селян значну допомогу для зведення храму надала місцева пані Марія Мокринська, яка заповіла щоб церкву освятили на свято Успіння Пр. Богородиці.

Збудували церкву в 1887 році і, ймовірно, цього ж року, але в грудні (19 числа, на свято Св. Миколая (зимового) її посвятили. За деякий час місцевий о. Нестор Горецький отримав відповідь на свій запит до архіву у Відні про історію зведення церкви, побачив там прохання п. Мокринської про посвяту церкви на Успіння, тому храм переосвятили. Церква була постійно чинною. За незалежності України відбувся конфліки між прихильниками УПЦ київського і московського патріархатів, в результаті якого церква перейшла до останніх. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

Розташована церква при головній дорозі східної частини села, на схилі, біля забудови. Святиня хрещата в плані, одноверха, з виразно високими ліхтарями і маківками на них. Бічні рамена нави, як і вівтар, гранчасті в плані. До вівтаря з півдня прибудована ризниця, до бабинця з західної сторони прибудували вужчий великий присінок, при північній стіні якого зробили приміщення котельні. Зовні стіни церкви (окрім восьмерика нави і ліхтарів) ошальовані горизонтально фальшбрусом. Майже всі вікна замінили пластиковими. З північного заходу від церкви збереглася стара дерев'яна двоярусна дзвіниця, а на південь від неї збудували нову, цегляну, з прибудовами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

Дві дзвіниці і церква.  Фото 29. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до останнього ремонту.  Фото ? року, з www.webcenter.top.