Борове
Церква Різдва Пр. Богородиці 1937
Церква на карті.   Фото ? року з www.map.ugcc.ua.
Згідно історичних даних, дочірна церква була збудована за проектом архітекта Льва Левинського незадовго до другої світової війни - у 1937 році. У період з 1961 по 1989 рр. стояла зачиненою. Зовні ремонтована в 2010-х роках.

Святиня в Боровому стоїть на великій і просторій ділянці, посеред села, недалеко дороги, біля лісу. На мою думку, будівля має цікаві форми - все таки запроектована відомим архітектом. За конструкцією хрестова у плані, одноверха, компактних розмірів. До гранчастого вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, перед входом у бабинець зробили відкритий ганок. У стіні північного крила нави є бічний вхід.

Церкву оточує піддашшя, а навколо бабинця привертає погляд широке опасання у вигляді арочної галереї з профільованими дерев'яними стовпами. Як видно, тільки цей елемент, а ще вікна з дверима залишили дерев'яними - решту вертикальних поверхонь будівлі "запакували" у пластикову вагонку зовсім не приємного кольору.

На цьому тлі не можливо не звернути увагу на вікна церкви: над опасанням вони витягнутої прямокутної форми, причому за задумом архітекта у стінах бабинця і нави мають бути по чотири вікна підряд. Також незвично дивитися на дахи будівлі, які мають не пряму, а плавно вигнуту форму, що надає силуетові церкви неповторного вигляду. На середхресті нави влаштований великий світловий восьмерик, накритий банею, яку завершує двоярусна маківка. Низькі дахи над вівтарем і бабинцем також увінчані маківками.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сокальський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Попередній вигляд.  Фото 9. 02. 2010.