Боложинів
Церква Св. Івана Богослова XVII ст.
Церква на карті.   Фото 30.07.2008.
На одвірку головних вхідних дверей був напис (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "За власності його милости пана Косаковського на той час пануючого цей храм збудований..." (рік будови був затертий). У візитаційному описі 1783 року церква в селі названа триверхою.

Стояла зачиненою з 1960-х рр. до 1989 р. Була двічі пограбована. У 1990-х рр. громада села збудувала нову муровану церкву. Деревяна дзвіниця згоріла у 1983 році. Церква не діюча (як і церква в селі Побужани).

Розташовується на західній околиці села, серед поля. Недалеко розташований цвинтар. Тризрубна двоверха. Нава квадратова в плані, завершена на низькому світловому восьмерику шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. До нави зі сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар з прибудованою з півночі ризницею, вкритий маленькою шоломовою банею, а з заходу також вужчий бабинець з прибудованим від заходу рівношироким присінком.

При стінах церкви проходить опасання на деревяних стовпах. Стіни будівлі вертикально вертикально дошками з лиштвами. На схід від церкви розташована каплиця для богослужень у літній період. На прицерковній території збереглися кам`яні хрести від старого цвинтара.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Фрагмент панорами інтер'єру з видом на іконостас.   Сканування 2012 р. Надіслав А. Маліцький.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор