Трибухівці
Церква Благовіщення Пр. Богородиці XVII ст., 1885
Церква на карті.   Фото 25. 11. 2017 року, Ігор Пунда.
Збережену дерев"яну церкву в Трибухівцях датують XVII століттям. За іншими даними згідно документальної інформації, дану церкву, збудовану в районі села, який називали "Борщівка", датують 1885 роком. У цьому році за пожертви мешканців села попередньо куплений і заготовлений на Прикарпатті зруб перевезли до Трибухівців і зібрали. Цілком ймовірно, що цей зруб належав давній з XVII ст. церкві з якогось села.

Також коштом парафіян був придбаний іконостас (сьогодні не збережений). Закрита совєтською владою у 1958 році. У 1990 році за церкву почали суперечку православна і греко-католицька громади, проте православна громада перемогла і церква тепер в їхньому користуванні (київський патріархат). До пам'яток архітектури не належить.

Церкву побачите посеред південної частини села, при дорозі, біля забудови. Безверха тризрубна церква, в якій нава ледь ширша за вівтар і бабинець. По осі церкви до бабинця прибудований великий рівноширокий присінок, до вівтаря з обидвох сторін - ризниці. В стінах бабинця зробили додаткові вікна, ймовірно, для освітлення хорів. Дзвіниця мурована триярусна надбрамна розташована з західної сторони від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бучацький
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Дзвіниця і церква в осінньому тумані.  Фото 25. 11. 2017 року, Ігор Пунда.