Перепельники
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1854
Церква на карті.   Фото 16.02.2012 р.
Деревяна церква, яку ви бачите на фото, виглядає дуже старою. Насправді вона з 1854 року (дивіться уважно на надпоріжник дверей до церкви). Храм будували за служіння о. Корнилія Климкевича. В 1885 році будівлю відремонтували, а на початку ХХ ст. застрахували в товаристві "Дністер". Під час першої світової війни церква частково пошкоджена. Очевидно, коли її ремонтували в міжвоєнний період, гонтове покриття зняли і перекрили бляхою. У роки Радянського Союзу церква була чинна, до неї на богослужіння ходили також віруючі з навколишніх сіл.

На початку 1990-х рр. церкву в користування отримали греко-католики. Громада виготовила памятну таблицю, яка сьогодні висить біля входу до недіючої церкви: "На пам'ятку про ювілейні святкування 400-ліття відновлення єднання Української церкви з Церквою Вселенською у с. Перепельники 30. VI. 1996 р. Б.". В 1995 р. біля дороги при в'їзді до села почали будівництво мурованого храму (освятили в 2006 р.). Закована в залізо, стара тризрубна одноверха церква тихо доживає серед кам'яних надгробків давнього цвинтаря. Так, як і муровано-деревяна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Церква у 1915 році. Поштівка з www.olejow.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор