Красна
Церква Свв. Кузьми і Дем'яна 1841
Церква на карті.   Фото 29.06.2012 р.
Деревяна церква в селі, якою сьогодні користується громада УГКЦ, існує тут з 1841 року. Належала до парафії у Великій Плавучій. 1910 рік - дата, яка має прямий зв'язок з церквою, тільки не відомо, що тоді сталося... Святиню відремонтували в 1930-х рр. Представники радянської влади не дозволили людям користуватися церквою - її закрили, знищили хрест, розбили баню(?).

Після того, як в 1989 р. селянам офіційно повернули храм, його ремонтували. Очевидно, з того часу на ліхтарях церкви з'явилися величезні маківки, які можуть бути візиткою тризрубної одноверхої святині. Невідомо для чого стіни над опасанням оббили бляхою... Дзвіниця, ймовірно, збереглася з часу будови храму - вона з дерева, двоярусна, розташована з заходу від церкви.

Трохи інформації з видання "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с.

"До 1946 року парафія і храм належали УГКЦ. У 1946-1990 рр. храм був недіючим, влада використовувала його приміщення під склад, а парафіяни відвідували богослужіння в діючих у приналежності до РПЦ (Російської Православної Церкви) храмах сусідніх сіл. Парафія і храм у 1991 році повернулися до УГКЦ."

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Іконостас. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії,монастирі,храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор