Свидник
Церква Покрови Пр. Богородиці 1906
Про початки церкви в селі не збереглося ніяких даних, але акт візитації 1766 р., подаючи опис існуючої на той час дерев'яної церкви, зазначає, що вона стоїть віддавна і ніхто не пам'ятає, коли збудована. Отже, ця церква походила щонайпізніше з XVII ст. Це була тризрубна будівля бойківського типу, завершена трьома верхами, кожен з яких мав три заломи.

У 1776 р. постала наступна збудована з дерева церква. У 1873 р. її замінила нова, також дерев'яна. Існуюча святиня, теж з дерева, хрещата в плані, одноверха, увінчана наметовою банею на восьмерику середхрестя, виставлена у 1906 році. З 1968 по 1989 р. стояла зачиненою. Церква у користуванні громади УПЦ МП.

Розташована посеред села на схилі гори, віддалено від сільської забудови. Дерев'яна будівля неоукраїнського стилю, зведена на високому мурованому фундаменті, складається з квадратової нави з гранчастими бічними раменами, гранчастого вівтаря та прямокутного бабинця. При вівтарі, по обидва боки, розташовані прямокутні захристії. Вінчає наву високий світловий восьмерик, вкритий наметовою банею, завершеною ажурним ліхтарем з маківкою.

Ще чотири маківки встановлені на п'ятисхилих дахах бічних рамен і вівтаря та двосхилому причілковому даху бабинця. Оточує церкву піддашшя, оперте на профільовані випусти вінців зрубів. Стіни підопасання - відкритий зруб, надопасання та восьмерика - ошальовані вертикально дошками і лиштвами. Вхід на церковну територію, огороджену металевою сіткою, веде через триярусну, квадратову в плані, дерев'яну браму-дзвіницю, вкриту пірамідальним наметом.

На балці другого ярусу зберігся різьблений напис (в перекладі): "Року Божого 1794 місяця жовтня збудована ця дзвіниця старанням свидницької громади і майстра Федя Юскового і пароха Свидника і Ластівок отця Василія Тимовича".

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Турківського району", В. Слободян, Львів-2003.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Турківський
район
___

Львівська
область
___

Загальний вид.  Фото 3. 07. 2004., Pawel Pontek з www.klub-karpacki.org
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор