Корець
Церква Св. Юрія ХІХ ст.
Церква на карті.   Фото 30. 10. 2015, Сергій Трохимець.
В містечку Корець, серед мурованих церков, збереглася також дерев'яна. Коли і ким збудована - невідомо. Ймовірно, постала на початку ХІХ ст. Відомо, що церкву відновлювали у 1877 році, під час відновлення влаштували новий престол. Церква була філіяльною парафіяльної церкви святого Миколи в Корці. Сьогодні святиню використовує православна громада Московського Патріархату.

Церкву знайдете у східній частині містечка, при центральній вул. Київська, у північній частині цвинтаря. Будівля невеликих розмірів, на кам'яному фундаменті, орієнтована вівтарем до півдня, а входом до вулиці. Церква має деякі особливості (чотири кондиціонери на стінах не враховуємо).

Наву завершує крім головного наметового верху ще чотири менших розмірів на кутах стін. Вежа-дзвіниця на головному фасаді бабинця наполовину заходить в сам бабинець. Над головним входом до бабинця розмістили зображення святого Юрія (Георгія) Побідоносця. Зовні святиня повністю відремонтована після 2009 року.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид з північного сходу.  Фото 30. 10. 2015, Сергій Трохимець.
Корецький
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор