Бистричі
Церква Св. Миколи 1946
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Бистрицька церква первісно збудована у 1734 році. У 1845 році частково перебудована, а в 1869 році її дахи покриті бляхою. Була парафіяльною. Фашисти спалили церкву у 1943 році. На її місці у 1946 році силами і коштом парафіян почали будівництво нової святині. Використали добре збережене дерево від згорілої попередниці, а також матеріял з розібраної і привезеної з села Кам'янки покинутої німецької кірхи.

Щоб збільшити вмістимість, церкву частково перебудували на початку 1990-х рр.: з'явилася п'ятибічна вівтарна частина, а також дзвіниця над бабинцем, добудували чималий ганок. Оновлення в інтер'єрі святині проводили протягом 2000-х років. Пам'ятка архітектури місцевого значення, в користуванні УПЦ МП.

Стоїть на підвищенні в центрі села, біля роздоріжжя і цвинтаря. Видовжена в плані тридільна невисока безверха церква, силует якої підкреслюють три маківки у формах російських церков. Зовні церква повністю ремонтована. На прицерковну територію з дороги ведуть довгі сходи.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Березнівський
район
___

Рівненська
область
___

Церква на карті.   Фото 2014 р., Serhiy LS www.commons.wikimedia.com.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор