Орішківці
Церква Прсв. Євхаристії 1912
Церква на карті.   Фото 11.05.2009.
У книзі "Історія села Орішківці", яка вийшла у світ 2012 року, вказано, що церква збудована у 1912 році уродженцем села Старі Стрілища Олексієм Ошустом, якому на час будівництва виповнилося 39 років. Земельну ділянку під зведення святині пожертвував Микола Польовий (за іншими даними це зробила Євгенія Гнида). До 1939 р. покровителями церкви були Олександра Ліщинська і Софія Шостаковська, місцеві землевласниці. Церква була зачинена з 1959 до 1989 року, коли її повністю відновили і відкрили для богослужінь. Належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташовується в центрі села, близько дороги, біля забудови, частково оточена деревами. Дводільна, безверха церковця складається з прямокутної в плані нави та вужчого вівтаря, прибудованого зі сходу. До вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці. Піддашшя на приставних кронштейнах, що опоясує будівлю, розриває над західним входом до нави двосхилий дашок, опертий на колони.

Також існує боковий вхід у північній стіні нави. Стіни під опасанням шальовані горизонтально дошками, над опасанням - суцільно оббиті бляхою.  Гребінь даху нави завершує великий восьмибічний ліхтар, вкритий маківкою. На північний-захід від церкви збереглася висока дерев`яна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор