Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Згідно архівних матеріалів, в Ланах-Соколівських православна громада (отже і церква) діяла до 1700 року (потім з 1946 до 1961 р.). Існуюча деревяна церква зведена у 1850 р., належала до греко-католицької громади і була дочірньою до деревяної церкви Преображення Господнього з сусіднього села Соколів (сьогодні не існує).

Очевидно, церква у Ланах-Соколівських постала на місці давнішої святині. З 1946 до 1961 рр. сьогоднішня церква належала до РПЦ. Стояла зачиненою з 1961 до 1988 рр. і використовувалася як будинок громадської панахиди.

Після відкриття між громадами УГКЦ і УПЦ КП розгорілася суперечка за право користуванням церквою. Після судових суперечок церкву надали в користування громаді УГКЦ.

Святиня стоїть на рівній ділянці в західній частині села, при сільській дорозі, недалеко забудови, на південь від цвинтара. Дводільна безверха будівля, яка складається з квадратового вівтаря і ширшої прямокутної нави, до якої прибудований маленький присінок розташованих по осі схід-захід.

До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, вкриті, як і присінок, двосхилими дахами.

Стіни будівлі шальовані вертикально деревяною вагонкою, у наві з півночі та півдня влаштовані по три бруси жорсткості. Вівтар вкритий трисхилим, а нава вищим трисхилим причілковим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою.

На захід від церкви розташована дерев`яна двоярусна квадратова дзвіниця, вкрита наметовим дахом.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Лани-Соколівські
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Дмитра
1850
Фото 4. 05. 2009