Купичволя
Церква Прсв. Євхаристії 1925
Церква на карті.   Фото 11. 08. 2008.
В селі існувала деревяна церква щонайменше вже у XVII-XVIII ст. У 1903 р. стараннями пароха села Боянець о. Михайла Грушкевича на місці давнішої була збудована нова деревяна церква за проектом архітекта Василя Нагірного. У 1945 р. вона згоріла. Мешканці пристосували на церкву покинений польський костел-каплицю, збудовану 1924-1925 роках в "закопанському" стилі і освячену під назвою св. Івана Хрестителя. Недалеко на захід від неї збудовано нову муровану церкву. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Стара церква розташована в північній частині Купичволі, на маленькій ділянці, близько житлової забудови. Будівля зведена з різаних деревяних брусів на цегляному підмурівку. Складається з вищої прямокутної нави, до якої з південного сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар, а з заходу - невелика прямокутна капличка-ризничка. До вівтаря від заходу пізніше приставлене прямокутне приміщення ризниці, з дотриманням стильових ознак решти будівлі. При західній та північній стінах нави розташовані сучасні їй аркади-галереї з виділенням присінку при вході в костел з північної сторони.

На жаль, галереї зашиті, що спотворило первісний вигляд будівлі. Стіни будівлі складаються з відкритого зрубу. Нава вкрита стрімким двосхилим дахом з великим виносом, що на торцях утворює трикутні причілки з острішками. Вівтар вкритий п'ятисхилим дахом, гребінь якого сягає нижнього краю причілку нави. Подібне двосхиле накриття старої ризниці та присінку. Нова ризниця і галереї-ганки вкриті односхилими дахами. На північ від костелу розташована проста за конструкцією (два стовпи і поперечина) дзвіниця з декількома дзвонами.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд у серпні 2013 року.  Фото з www.myzhovkva.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор