Храпличі-Хідновичі
Церква Введення в Храм Пр. Богородиці 1920-і рр.
Церква на карті.  Фото 1. 08. 2008
Третя за рахунком церква згоріла під час нападу турецьких військ в кінці XVII ст. разом з ерекційним актом. У 1787 р. громадою та коштом пароха о. Тимофія Бачинського споруджено нову дерев'яну церкву по пожежі попередньої. У 1905 р. її відреставровано, але під час першої світової війни у 1914 р. була знищена. По війні зведено тимчасову каплицю, яка була оновлена громадою на чолі з о. Дмитром Дорошем у 1970 р.

Маленьке село Храпличі (Хрептичі), яке розташоване на правому березі р. Бухта, не позначене на сучасних картах, адже в 1960-х рр. його приєднали до сусіднього села Хідновичі. Церква-каплиця в Храпличах розташована під лісом, на схилі, в оточенні цвинтара. Будівля деревяна, дводільна, безверха. Її вівтар орієнтований на північний схід.

До вівтаря зі сходу прилягає ризниця, а по осі в південному напрямку - ширша нава і вужчий присінок. Стіни церковці вертикально шальовані дошками і лиштвами, ризниці - тиньковані розчином(?). Нава вкрита чотирисхилим дахом, гребінь якого вінчають три маленькі маківки. Деревяна дзвіниця відсутня.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Мостиський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор