Іванівці
Церква Різдва Св. Івана Хрестителя XVII ст.
Церква на карті.   Фото 10.10.2008.
Згідно місцевих переказів, існуючу церкву давно купили в іншому селі (назва не відома). До 1939 року церква перебувала під державним патронатом. Після другої світової війни церкву (як і в селі Пчани) не закрили, вона була діючою. До Іванівців на богослуження ходили люди з сусіднього с. Туради, в якому раніше була церква Покрова Пр.Богородиці, тому в церкві Іванівців святкували два празника: свій на Івана Хрестителя і для турадчан - на Покрова.

В наш час, за словами мешканця Іванівців, одного разу хтось підкинув до церкви старовинний дерев`яний пам`ятний хрест, з оригінальними металевими прикрасами і вирізаною на хресті датою "1825". За неперевіреними даними це - рік перебудови церкви. Очевидно, перед приходом радянської влади, хтось з людей вчасно демонтував і заховав (або закопав у землю) цей хрест, а після проголошення незалежності України його повернули на місце. Хрест відновили і помістили у церкві. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Побачите її у північній частині села, біля забудови. Тризрубна безверха. Прямокутна в плані нава ширша за гранчастий вівтар та квадратовий бабинець. Зі сходу та півночі до вівтаря прилягають господарські прибудови, з півдня - ризниця. При західній стіні бабинця знаходиться рівноширокий присінок. Боковий вхід - з півдня до нави. Церква оточена піддашшям, опертим на приставні кронштейни. Стіни будівлі вертикально шальовані дошками і лиштвами. Нава вкрита чотирисхилим дахом, гребінь якого вінчає ліхтар з маківкою. Дерев`яна дзвіниця не збереглася (у 2002 році збудували муровану).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор