Пшеничники
Церква Св. Юрія 1909
Церква на карті.   Фото 26. 04. 2014, Ігор Пунда.
В податковому реєстрі Руського воєводства 1578 року згадується місцева церква. Ймовірно, наступна церква з дерева постала в кінці XVII ст. Замість неї у 1810 році коштом громади зведена нова дерев'яна церква. Не відомо, що з нею сталося, проте за 99 років по тому, на місці попередниці збудували наступну дерев'яну церкву за проєктом архітекта Василя Нагірного. Була філіяльною парафіяльної церкви в Надорожній. В радянський період зачинена. З 1989 року(?) належить до греко-католицької громади села. Не є пам'яткою архітектури.

Церква в Пшеничниках розташовується посеред села, на терасі схилу недалеко на північ від місцевої школи. На відміну від дерев'яної церкви в інших Пшеничниках, ця суттєво більша за розмірами, хоча за конструкцією і кількістю верхів вони однакові. При вівтарі є дві ризниці, перед входом до бабинця піддашшя переходить в широке опасання на дерев'яних стовпах.

Бічний вхід до церкви - з півдня до нави. Кидаються у вічі великі, парні вікна, які сьогодні металопластикові. По ремонті стіни церкви над опасанням, четверика і восьмерика ошалювали фальшбрусом, покриття бані і маківки замінили булатом. Зі сходу від церкви збереглася невелика дерев'яна двоярусна дзвіниця. На прицерковній території збережена могила ієрея о. Іллі Штогрина (1885-1949).

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Тисменицький
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор