Камінь
Церква Св. Арх. Михайла 1846
Найдавніша письмова згадка про церкву в цьому селі походить з 1680 року. На місці теперішньої церкви на карті 1783 року позначена її попередниця, яка була зведена, ймовірно, наприкінці XVII ст. Збережена сьогодні дерев'яна церква зведена у 1846 році. Була парафіяльною. Відновлена наприкінці 1980-х років, ймовірно, після тривалого часу коли була зачинена. Сьогодні церква належить до пам'яток архітектури місцевого значення, в користуванні громади УГКЦ.

Церква в Камені розташовується на захід від центральної частини села, біля забудови, в оточенні дерев. Вівтарем орієнтована до північного сходу. Досить масивних форм, невисока одноверха святиня, в якій кути нави не прямі, а зрізані. До гранчастого в плані вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці з прибудовами. До карнизу даху зовнішні стіни церкви оббиті дерев'яною фарбованою вагонкою, вище - пластиковою вагонкою.

З заходу від церкви стоїть мурована дзвіниця на три яруси. Поблизу побачите два хрести з 1910-х років і пам'ятник місцевому пароху о. Миколі Кукурудзі з дружиною і сином.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Рожнятівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вид на іконостас. З "Сакральна Бойківщина. Історико-культурна спадщина. Ч. 1", В. Великочий
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор