Бистриця
Церква Св. Юрія 1910
Церква на карті.   Фото 27. 07. 2014, Ігор Пунда.
Для польської громади села Рафайлова (давня назва Бистриці) у 1910 році збудували невелику дерев'яну каплицю, яку посвятили у 1911 році. В радянський період святиня понищена. Потім перетворена під інше функціонування. Навіть за незалежності України не була чинною за призначенням. Щойно у 2000-х роках(?) будівлю передали греко-католицькій громаді Бистриці, яка повністю відремонтувала святиню.

Церква-каплиця розташована в центральній частині села, між головною дорогою і річкою, недалеко на схід від цвинтаря. Вівтарем орієнтована до південного заходу. Малих розмірів, на кам'яному фундаменті, безверха. До маленького вівтаря зі сходу прибудована захристія. До речі, позаду вівтаря збережений прямокутної форми фундамент (очевидно, з часу коли святиня була пристосована під інше функціонування).

Перед входом до каплиці - напів відкрита галерея. Невеличкий дзвін на дерев'яній конструкції виконує роль дзвіниці. На прицерковній території стоїть пам’ятник полеглим у 1914-1915 рр. воїнам польського легіону.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд на поштівці 1939 року. Фото з www.kuriergalicyjski.com
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Під час ремонту.  Фото 11. 11. 2008, Leszek Skupin.