Довге-Гірське
Церква Св. Миколи 1903
Церква на карті.   Фото 12.05.2011.
Перші відомості про церкву походять з 1507 р. У 1723 р. була збудована нова дерев'яна церква на місці давнішої з 1645 р. Це була тридільна триверха будівля. У 1903 р. поруч старої церкви, споруджено існуючу дерев'яну, розписи якої виконав Корнило Устиянович (помер під час виконання робіт в храмі, похований на цвинтарі біля церкви). Шематизми помилково датують церкву 1909 р. Стара церква простояла до першої світової війни. Документ 1804 р. засвідчує існування в селі ще однієї дерев'яної церкви Вознесення Господнього на Брюховецькому полі.

Церква в південній частині Довгого стоїть на невисокому підвищенні, поблизу центру села, на цвинтарі. Церква за конструкцією тризрубна, видовжена у плані, одноверха. Ризниця прибудована зі сходу до вівтаря. Від заходу до бабинця прибудували рівноширокий присінок. Церква оточена піддашям. Стіни під опасанням з відкритого зрубу, над - вертикально шальовані дошками з лиштвами. Восьмерик нави накритий шоломовою банею з великим прозорим ліхтарем і маківкою, які суцільно покрили металізованою бляхою.

Гребені дахів вівтаря і бабинця увінчують великі ліхтарі з маківками. Недалеко каплички пам'ятник: "о. ЮЛІЯН ШИХ *30 Х 1846 - +12 ХІІ 1933 Душі Іх во благих водворятся. о. МИХАЙЛО ДЗЄДЗІЦКИЙ *5 ХІІ 1778 - +20 VIII 1866. о. ТЕОДОР ШИХ *15 VII 1810 - +30 Х 1889". Внизу підписано: "Т. Валігура, Дрогобич". На північний-захід від церкви знаходиться невелика дерев'яна двоярусна дзвінниця, накрита пірамідальним дахом, на надпоріжнику дверей якої є дата: "1926 року".

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна