Чернівці
Церква Св. Спиридона 1715 (1773)
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Зведена в 1715 році в селі Долішні Шерівці, яке тепер в межах Чернівців. Правда, на пам'ятній таблиці, яка свідчить, що церква є пам'яткою архітектури, написано, що церква походить з 1773 року. Святиню неодноразово перебудовували. На світлині другої половини ХХ ст. з південної сторони церкви бачимо п'ять вікон, а звіс даху підтримують шість дерев'яних стовпів. Сьогодні церква в користуванні громади УПЦ МП.

Розташована в північній частині міста, Садгірський район, по вул. Квітковського, 8. Класичного хатнього типу тридільна церква, яка щопрпвда отримала дві сучасні прибудови: з південної сторони церкви добудували великий зашклений ганок, а з північної, ймовірно, технічне приміщення, в якому розмістили котельню. В західному схилі даху церкви встановлені два мансардних вікна. Зовнішні стіни святині ошальовані вертикально дошками і лиштвами, дах (окрім прибудов) покритий, мабуть, гонтами.

Оригінальний вигляд церкви дещо псують типової форми як в російських храмів маківки з такими ж хрестами на них. Дерев'яна одноярусна дзвіниця розташовується з північного заходу від церкви, нова мурована з прибудовою - з південного заходу (якщо вірити виданню "Памятники градостроительства и архитектуры" давніше саме з південного заходу від церкви стояла дерев'яна двоярусна дзвіниця, ймовірно, збережена сьогодні, яку переставили на нове місце).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Чернівці
церкви
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Нова дзвіниця і церква.  Фото 27. 05. 2018 року, Ігор Пунда.